Bafa’da Yoga ve Trekking 

Yoga eğitmenimiz Serpil Ertuğrul ile Bafa Gölünün kuzey yakasında Heraklese adanmış topraklarda, ilginç kaya oluşumları arasına gizlenmiş Neolitik kaya resimlerini, Bizans manastırlarını keşfettiğimiz, muhteşem manzaralarda doğa yürüyüşlerini Yoga ile harmanladığımız, Bafa gölünü keşfettiğimiz keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.

Tur Programı

1. Gün :

Kapıkırı köyü – Herakleia antik kenti – Christos ve Pantokrator freskleri – Latmos antik kenti

Saat 11:00 de  konaklama yapacağımız Agora Pansiyonda buluşuyoruz. Saat 11:30’da pansiyonumuzun bahçesinden başlayan yürüyüşümüz Herakleia antik kenti kalıntıları arasında başlayan yürüyüşümüz Latmos (Beşparmak) dağının ilginç kaya oluşumları arasında,  Bafa Gölünün muhteşem manzaraları eşliğinde Latmos antik kentine ulaşıyoruz. Antik kentin içerisinde yer alan Christos ve Pantokrator fresklerini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi muhteşem bir manzara eşliğinde. Yemek sonrasında kısa bir meditasyon yapıyoruz. Antik Latmos kentini keşfettikten sonra asırlık zeytin ağaçları ve Bafa Gölü manzaraları eşliğinde pansiyonumuza dönüş. 

Akşam yemeği öncesinde Athena tapınağında gün batımı.  

Akşam yemeği ve konaklama Agora Pansiyonda. 

Yürüyüş 7 km 3 saat. 

* Pansiyonda odalarımızı sabah pansiyona ulaştığımızda maalesef yerleşemiyoruz. Yürüyüş sonrasında odalarımızı alabiliyoruz! 

2. Gün :

Karahayıt köyü -Kerdemlik Neolitik Kaya Resmi -Yediler Manastırı – Pantokrator freski – Kapıkırı Köyü 

Güne erken başlıyoruz eğitmenimiz Serpil Ertuğrul eşliğinde 08:00 – 09:30 Yoga çalışması ve ardından kahvaltı.

Kahvaltı sonrasında kısa bir araç transferi ile yürüyüşümüzün başlayacağı Karahayıt köyüne ulaşıyoruz.

Bu gün Karahayıt köyünden Gölyaka Köyüne doğru yürüyeceğiz. Yürüyüşümüz Latmos (Beşparmak) Dağının ilginç kaya oluşumları arasında ve zeytin ağaçları altında başlıyor. Kimi zaman antik taş döşeme yollardan kimi zaman patikalardan yürüyüp Kerdemlik Neolitik kaya resmine ulaşıyoruz. M.Ö 5.bin ile 6 bin’ in ilk yarısına tarihlendirilen kaya  resimleri iyi korunmuş olmaları dolayısı ile Türkiye’nin en önemli arkeolojik alanlarından biri. Kısa bir yürüyüş ile bu sefer Bizans dönemine ait Yediler Manastırını ulaşıyoruz.  Beşparmak dağlarının gizemli coğrafyası üzerinde saklanmış olan manastırdan muhteşem göl manzarası görülebilir. Manastır yakınlarında bulunan freskleri  gördükten sonra antik Latmos limanına doğru bol manzaralı bir yürüyüş.

Kısa bir dinlenme molası sonrasında eğitmenimiz Serpil Ertuğrul eşliğinde  Yin Yoga çalışması

Akşam yemek sonrasında halen enerjisi kalan katılımcılar ile Endymion sunağına gidiyoruz. Hem gök yüzündeki yıldızları izliyor hem de Endymion ve Selenenin hikâyesini dinliyoruz. ,

   Yürüyüş: 5 saat – 10 km 

   Öğle yemeği piknik. – Akşam yemeği Agora Pansiyon’da

3.Gün 

Herakleia antik kenti –  İkiz adalar – Kargıasar adası – Bafa gölde tekne turu

Sabah eğitmenimiz Serpil Ertuğrul eşliğinde 08:00 – 09:30 arası yoga ve mındfulness çalışması ve ardından kahvaltı.

Kahvaltı sonrasında Herakleia antik kenti kalıntıları arasında başlayan yürüyüşümüz, Bafa gölü kıyısı boyunca ilerliyor. Bol manzaralı ve keyifli bir parkurdan İkiz adalara ulaşıyoruz. Adayı keşfettikten sonra piknik ve sonrasında bizi bekleyen balıkçı sandallarıyla Bafa gölünde keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. Balıkçı sandallarıyla gezintimiz Kapıkırı köyünde sona eriyor. 

Yürüyüş: 3 saat – 7 km 

Öğleden sonra 16.00 -16.30’da vedalaşma.

***Katılımcılar kendi mat ve yoga blogunu getirebilirler***

Tur Tarihleri:

8 – 10 Mart 2024

Fiyat 2 kişilik oda da kişi başı: 11.590₺

3 kişilik oda da kişi başı 10.700₺

Tek kişilik oda farkı 2.000₺

*Havalimanı transferi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

* Kesin rezervasyon için tur ücretinin %20’si ön ödeme olarak talep edilmekte, kalan ödeme ise tur başlangıç tarihinden 1 hafta önce kalan bakiye Banka havalesi / Eft / K.K ödemesi olarak gerçekleştirebilirsiniz. 

*Turumuz min. 6 mak. 14 katılımcıya açıktır. Size uygun tarihler için lütfen ofisimizle iletişime geçi.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •   2 gece Y/P konaklama 
 •   Tüm ara transferler
 •   Rehberlik hizmeti
 •   Programda belirtilen yoga seansları 
 •   Programda belirtilen yürüyüş turları
 •   Yürüyüşlerde alınan piknikler
 •   Ören yeri giriş ücretleri
 •   Zorunlu TÜRSAB seyahat sağlık sigortası
 •   Pansiyon’da Sınırsız çay, kahve
 •   Yemeklerde ve turda alınan sular
 •   Günbatımında şarap ikramı

** Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!**​

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Türkiye’nin her yerinden ulaşım

Aklınızda Bulunsun!

 • Turumuz bir ‘dağ tırmanışı’ turu DEĞİLDİR. Daha önce doğada yürüyüş deneyimi olan herkesin katılabileceği bir tur konseptidir.

 • Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. 

 • Yağmurluk: Yağmurdan koruyucu ve terinizi dışarı atabilen kumaşlı (Gore-Tex ve benzer markalar) bir mont en konforlusudur. Pahalıdır ama uzun yıllar giyebilirsiniz. Panço vari yağmurluklar su geçirmez ama yürüyüşte terletir ve içerden ıslanırsınız.  

 • Baş: Güneşten koruyucu, güneş gözlüğü ve şapka ya da UV korumalı kumaşlardan üretilmiş aksesuarlar olmazsa olmazlardandır.

 • Polar: Serin havalarda sizi soğuktan koruyan, hafif az yer kaplayan ve yine çabuk kuruyan bir malzeme olan polar, daha konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaktır.

 • Alt: Islandığında çabuk kuruyan yürüyüş için tasarlanmış pantolonları tercih etmelisiniz. Şort olabilenleri daha iyi olur. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.

 • Küçük sırt çantası:Yürüyüş esnasında polar, matara, krem,mayo,şort gibi kıyafet ve malzemelerinizi koyacağınız en az 25 LT kapasiteli sırt çantası. Jansport marka benzeri şehir çantaları ile gelinmesi bel ağrısına neden olabilir

 • Matara: Pet şişeyi sağlık açısından önermiyoruz ama ilk yürüyüşçüler için en ideali bu. 50 cc lik metal matara da alabilirsiniz.

 • Tozluk: Yağmurda çamuru, toprak yolda tozu, karda karı, sahilde kumu botunuz’un içinden uzak tutar. Pahalılarından almanıza kısa vadede gerek yoktur.

 • Baton:Baton kullanmak tecrübe ister. Yürüyüşlerde sırtınızda ağır çanta varsa ve tecrübeli iseniz, sırtınıza binen yükü azaltmak, kollardan aşağıya vermek için gerekli ve yararlıdır. Ama tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın 

 • İlkyardım: Rehberimizde ilkyardım çantası olacak. Sürekli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayın. 

 • Bilmemiz gereken bir sağlık sorunu veya alerji olduğunuz her han gibi bir şey varsa lütfen bizimle paylaşın!!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/lat68sturizmcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212