8bin Yıllık Tarihe Yolculuk

M.Ö 6. ve 5. binyılın ilk yarısına tarihlendirilen, Latmos (Beşparmak) dağının ilginç kaya oluşumları arasına gizlenmiş Neolitik kaya resimlerini, Karia yolunun en güzel parkurlarında, Bafa gölünün muhteşem manzaraları eşliğinde, mistik bir yolculuğa çıkıyoruz.  

Tur Programı

1.Gün

Kapıkırı köyü – İkiz adalar – Menet Adası – Kahve Asar Adası 

Sabah saat 10:00’da konaklamayı gerçekleştireceğimiz Agora Pansiyonda buluşuyoruz.

Odalarımızı yerleştikten sonra, kısa bir tanışma ve program hakkında konuştuktan sonra, antik Herakleia kenti kalıntıları arasında başlayan yürüyüşümüz göl kıyısı boyunca muhteşem manzaralar eşliğinde, İkiz adalara ulaşıyoruz.

İkiz adalarda bilinen en eski düğün seremonisinin olduğu, Neolitik kaya resmine ulaşıyoruz.

Kaya resmini ziyareti sonrasında İkiz adalarda dileyen katılımcılar yüze bilir. Ada’da piknik molası ve sonrasında, Bafa gölünü keşfe çıkıyoruz.

Göldeki tüm kuşların konakladığı Menet adasını ve dönüş yolumuzdaki, Kahve asar adasını ziyaret ediyoruz.

Güneşi göl kıyısında batırdıktan sonra akşam yemeği için, konaklama yapacağımız Agora pansiyona dönüş.  

Yürüyüş: 3.5 saat

 Konaklama ve akşam yemeği Agora  Pansiyon’da. 

2.Gün:

Sakarkaya Köyü -Balıktaş Kaya Resimleri –  Karahayıt Köyü 

Kahvaltı sonrasında araç ile Sakarkaya köyüne transfer. Yürüyüşümüz köy meydanında başlıyor ve bizi Latmos’un  (beşparmak dağı) eteklerine doğru götürüyor.

Zeytin ağaçları altında başlayan yürüyüşümüz bir süre sonra fıstık ve kızılçam ağaçları altında devam ediyor. Yol boyunca güzel manzaralar eşliğinde yürüyüp Balıktaş Neolitik kaya resimlerine ulaşıyoruz.

M.Ö 5.bin ile 6.bin’in ilk çeyreğine tarihlendirilen Balıktaş kaya resimleri her han gibi bir av veya tarım sahnesi yerine yerleşik hayata geçiş süreçlerini anlatıyor.

Balıktaş kaya resmi sonrasında yürüyüşümüz Karahayıt Köyünde son buluyor. Köy kahvesinde kısa bir çay molası ardından bizi bekleyen araç ile pansiyonumuza transfer.

Akşam yemeğine kadar serbest zaman. Halen enerjisi olanlar ile antik Agoradan gün batımı izlemeye gidiyoruz. 

Yürüyüş 12km

Akşam yemeği ve konaklama Agora Pansiyon’da 

3. Gün: 

Karakaya Köyü – Göktepe Kaya Resimleri – Karadere Kaya Resimleri – Karakakaya Köyü 

Sabah Kahvaltı sonrasında araç ile Göktepe’ye transfer. Yol boyu Fıstık çamları ve Latmos’un ilginç kaya oluşumları eşliğinde Göktepeye ulaşıyoruz.

Kaya resimleri Latmos’un arka tarafında daha yoğun bir şekilde konuşlanmış durumda.

Yürüyüşümüzün ilk 20 dk. içerisinde 3 farklı kaya resmi görüyoruz. Sonrasında bir süre stabilize yol üzerinde yürüdükten sonra antik taş döşeme yolda yürümeye başlıyoruz.

Yürüyüşümüz boyunca bize fıstık çamları ve Latmos’un muhteşem manzarası eşliğinde Karadere Mağarasına ulaşıyoruz.

Bölgenin en önemli kaya resimlerinden biri. Karadere mağarası sonrasında dönüş yolculuğumuz başlıyor ve Karakaya köyünde son buluyor.

Köy kahvesinde çay molası ve ardından pansiyona transfer. Akşam yemeğine kadar serbest zaman.

Yürüyüş 15km.

Konaklama ve akşam yemeği Agora  Pansiyon’da. 

4. Gün:

Karahayıt Köyü – Kerdemlik Kaya Resmi – Yediler Manastırı – Gölyaka Köyü

Kahvaltı sonrası Karahayıt köyüne kısa bir araç transferi.  Yürüyüşümüz okul bahçesinden başlıyor ve zeytin ağaçları altında Bafa Gölü’ne doğru ilerliyor. Latmos’un ilginç kaya oluşumları ve muhteşem manzarası da bize eşlik ediyor.

Yolumuz üzerinde bulunan Kerdemlik Neolitik kaya resminiz ziyaret ediyoruz. M.Ö 5.bin ile 6.bin’in ilk çeyreğine tarihlendirilen Kerdemlik kaya resmi Balıktaş’ta gördüğümüz diğer kaya resimleri gibi her han gibi bir av veya tarım sahnesi yerine yerleşik hayata geçiş süreçlerini anlatıyor.

Sonrasında Yediler Mastırlarına doğru yürüyüşümüz devam ediyor. Bafa gölünün muhteşem manzarası eşliğinde Manastıra ulaşıyoruz.

Manastırın sınırları içerisinde yer alan fresk (şapel) ziyaret edip muhteşem manzaranın keyfini çıkarttıktan sonra zeytin ağaçları altında göl manzarası eşliğinde devam ediyoruz ve yürüyüşümüz Gölyaka’ köyünde sona eriyor.

Öğle yemeği pansiyonumuz ‘da sonrasında akşam saat 16:30’da Bodrum hava limanına transfer. 

Yürüyüş 5.7km

Tur Tarihleri:

……………….. tarihleri arasında size uygun tarihler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Turumuzun kontenjanı en az 2 kişi en fazla 8 kişi ile sınırlıdır. 

Fiyat 2 kişilik odada Kişi başı: ……. ₺

Tek kişilik oda farkı ……. ₺

*Havalimanı transferi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

* Kesin rezervasyon için tur ücretinin %20’si ön ödeme olarak talep edilmekte, kalan ödeme ise tur başlangıç tarihinden 1 hafta önce kalan bakiye Banka havalesi / Eft / K.K ödemesi olarak gerçekleştirebilirsiniz. 

*Turumuz min. 6 mak. 15 katılımcıya açıktır. Size uygun tarihler için lütfen ofisimizle iletişime geçi.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

• Yürüyüş ve rehberlik hizmeti 
• Zorunlu TÜRSAB seyahat sağlık sigortası
• Yürüyüşlerdeki öğle yemekleri
• Agora pansiyonda 3 gece oda kahvaltı ve akşam yemeği dâhil konaklama 
• Tüm ara transferler 
• Pansiyon’da Sınırsız çay, kahve 
• Yemeklerde ve turda alınan sular 

** Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Türkiye’nin her yerinden Agora Pansiyon’a ulaşım.
 • Latmos Kaya Resimleri
 • Latmos Kaya Resimleri
 • Latmos Kaya Resimleri
 • Latmos Kaya Resimleri
 • Latmos Kaya Resimleri
 • Latmos Kaya Resimleri

Aklınızda Bulunsun!

 • Turumuz bir ‘dağ tırmanışı’ turu DEĞİLDİR. Daha önce doğada yürüyüş deneyimi olan herkesin katılabileceği bir tur konseptidir.

 • Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. 

 • Yağmurluk: Yağmurdan koruyucu ve terinizi dışarı atabilen kumaşlı (Gore-Tex ve benzer markalar) bir mont en konforlusudur. Pahalıdır ama uzun yıllar giyebilirsiniz. Panço vari yağmurluklar su geçirmez ama yürüyüşte terletir ve içerden ıslanırsınız.  

 • Baş: Güneşten koruyucu, güneş gözlüğü ve şapka ya da UV korumalı kumaşlardan üretilmiş aksesuarlar olmazsa olmazlardandır.

 • Polar: Serin havalarda sizi soğuktan koruyan, hafif az yer kaplayan ve yine çabuk kuruyan bir malzeme olan polar, daha konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaktır.

 • Alt: Islandığında çabuk kuruyan yürüyüş için tasarlanmış pantolonları tercih etmelisiniz. Şort olabilenleri daha iyi olur. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.

 • Küçük sırt çantası: Yürüyüş esnasında polar, matara, krem, mayo, şort gibi kıyafet ve malzemelerinizi koyacağınız en az 25 LT kapasiteli sırt çantası. Jansport marka benzeri şehir çantaları ile gelinmesi bel ağrısına neden olabilir

 • Matara: Pet şişeyi sağlık açısından önermiyoruz ama ilk yürüyüşçüler için en ideali bu. 50 cc lik metal matara da alabilirsiniz.

 • Tozluk: Yağmurda çamuru, toprak yolda tozu, karda karı, sahilde kumu botunuz’un içinden uzak tutar. Pahalılarından almanıza kısa vadede gerek yoktur.

 • Baton: Baton kullanmak tecrübe ister. Yürüyüşlerde sırtınızda ağır çanta varsa ve tecrübeli iseniz, sırtınıza binen yükü azaltmak, kollardan aşağıya vermek için gerekli ve yararlıdır. Ama tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın 

 • İlkyardım: Rehberimizde ilkyardım çantası olacak. Sürekli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayın. 

 • Bilmemiz gereken bir sağlık sorunu veya alerji olduğunuz her han gibi bir şey varsa lütfen bizimle paylaşın!!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/lat68sturizmcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 5212