2 gece 3 günlük  Latmos’da Arkeotrek turumuzda, bilindik tatil beldelerinin hemen arka bahçesinde, Karia yolunda, daha az insanın bildiği ve yürüdüğü muhteşem manzaralar eşliğinde Latmos’un gizemli tarihine yolculuğa çıkıyoruz. 

Tur Programı

1. Gün :

Herakleia şehir surları – Latmos antik kenti – Christos ve Pantokrator freski

  Sabah saat 09:30’da konaklama yapacağımız Agora Pansiyon’da buluşuyoruz. Kahve ve tanışma faslı sonrasında saat 10:00’da pansiyonumuzun bahçesinden yürüyüşümüz başlıyor. Herakleia şehir surları boyunca muhteşem manzaralar eşliğinde keyifli bir tırmanış ile çatal kuleye (Endymion kulesi) ulaşıyoruz. Şehir surların en güzel manzarasına sahip olan çatal kule den antik Latmos kentine doğru yürüyüşe devam ediyoruz. Parkurun tamamı muhteşem manzaralara ev sahipliği yapıyor. Latmos’un ilginç kaya oluşumları arasına gizlenmiş olan antik kente ulaştığımızda bizi ilk olarak Christos freski karşılıyor. Sonrasında Latmos antik kenti kalıntıları arasından Pantokrator freskine ulaşıyoruz ve ardında asırlık zeytin ağaçları altında dönüş yolculuğumuz başlıyor. 

Pansiyona ulaştığımızda halen enerjisi kalan katılımcılar ile Athena tapınağında günü batırıyoruz. Şaraplar bizden.

Yürüyüş 11 km

*Öğle yemeğini muazzam bir manzara eşliğinde piknik

Konaklama ve akşam yemeği Agora Pansiyon

2.Gün :

Sakarkaya köyü -Tozlu gır tepesi – Çörlen asarı – Bağarcık                

   Kahvaltı sonrasında, kısa bir araç transferi ile yürüyüşe başlayacağımız Sakarkaya köyüne ulaşıyoruz.  Köy merkezinde başlayan yürüyüşümüz fıstık çamları altında ilerleyerek bizi Tozlu gır tepesine ulaştırıyor. Yol boyunca yine muhteşem manzaralar ve Latmos’un ilginç kaya oluşumları bize eşlik ediyor. Tozlu tepede öğle yemeği için mola. 

Piknik sonrasında, Tozlu tepeden fıstık çamı ağaçları altında, köylülerin yaptığı teraslardan aşağıya keyifli bir yürüyüş  ile Çörlen asara ulaşıyoruz. Devasa fıstık çamları ve kaya oluşumları arasında heybetli yapısıyla dikkat çeken Çörlen asarına ziyaret ettikten sonra yürüyüşümüz Bağarcık köyünde sona eriyor. Bizi bekleyen aracımız ile pansiyona dönüş. 

Yürüyüş 9 km

*Öğle yemeğini muazzam bir manzara eşliğinde piknik

Konaklama ve akşam yemeği Agora Pansiyonda. 

    Konaklama ve Akşam Yemeği Ege Pansiyon  Yürüyüş 14 km 

3.Gün:

Karahayıt – Kerdemlik neolitik kaya resmi – Yediler Manastırı – Gölyaka köyü. 

   Kahvaltı sonrasında kısa bir araç transferi ile yürüyüşümüzün başlayacağı Karahayıt köyüne ulaşıyoruz.

Bu gün Karahayıt köyünden Gölyaka Köyüne doğru yürüyeceğiz. Yürüyüşümüz Latmos (Beşparmak) Dağının ilginç kaya oluşumları arasında ve zeytin ağaçları altında başlıyor. Kimi zaman antik taş döşeme yollardan kimi zaman patikalardan yürüyüp Kerdemlik Neolitik kaya resmine ulaşıyoruz. M.Ö 5.bin ile 6 bin’in ilk yarısına tarihlendirilen kaya  resimleri iyi korunmuş olmaları dolayısı ile Türkiye’nin en önemli arkeolojik alanlarından biri. Kısa bir yürüyüş ile bu sefer Bizans dönemine ait Yediler Manastırını ulaşıyoruz.  Beşparmak dağlarının gizemli coğrafyası üzerinde saklanmış olan manastırdan muhteşem göl manzarası görülebilir. Manastır yakınlarında bulunan freskleri  gördükten sonra Gölyaka köyüne doğru yürüyüşümüze devam ediyoruz.(İsteğe bağlı olarak Gölyaka köyünden araç transferi yerine yürüyerek Kapıkırı Köyüne devam edebiliriz.) 

   Yürüyüş: 4 saat

   Yürüyüş 9 km 

Tur Tarihleri:

29 – 31 Ekim  2020

Fiyat 2 kişilik odada Kişi başı:  1880 ₺

Tek kişilik oda farkı 300 ₺

​​

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •   2 gece Agora Pansiyon’da Y/P konaklama 

 •   Tüm ara transferler

 •   Rehberlik hizmeti

 •   Yürüyüşlerde alınan piknikler

 •   Tüm sıcak içecekler

 •   Ören yeri giriş ücretleri

** Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!**​

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar

 • Türkiye’nin her yerinden Agora Pansiyona ulaşım.

Aklınızda Bulunsun!

 • Turumuz bir ‘dağ tırmanışı’ turu DEĞİLDİR. Daha önce doğada yürüyüş deneyimi olan herkesin katılabileceği bir tur konseptidir.

 • Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. 

 • Yağmurluk: Yağmurdan koruyucu ve terinizi dışarı atabilen kumaşlı (Gore-Tex ve benzer markalar) bir mont en konforlusudur. Pahalıdır ama uzun yıllar giyebilirsiniz. Panço vari yağmurluklar su geçirmez ama yürüyüşte terletir ve içerden ıslanırsınız.  

 • Baş: Güneşten koruyucu, güneş gözlüğü ve şapka ya da UV korumalı kumaşlardan üretilmiş aksesuarlar olmazsa olmazlardandır.

 • Polar: Serin havalarda sizi soğuktan koruyan, hafif az yer kaplayan ve yine çabuk kuruyan bir malzeme olan polar, daha konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaktır.

 • Alt: Islandığında çabuk kuruyan yürüyüş için tasarlanmış pantolonları tercih etmelisiniz. Şort olabilenleri daha iyi olur. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.

 • Küçük sırt çantası:Yürüyüş esnasında polar, matara, krem,mayo,şort gibi kıyafet ve malzemelerinizi koyacağınız en az 25 LT kapasiteli sırt çantası. Jansport marka benzeri şehir çantaları ile gelinmesi bel ağrısına neden olabilir

 • Matara: Pet şişeyi sağlık açısından önermiyoruz ama ilk yürüyüşçüler için en ideali bu. 50 cc lik metal matara da alabilirsiniz.

 • Tozluk: Yağmurda çamuru, toprak yolda tozu, karda karı, sahilde kumu botunuz’un içinden uzak tutar. Pahalılarından almanıza kısa vadede gerek yoktur.

 • Baton:Baton kullanmak tecrübe ister. Yürüyüşlerde sırtınızda ağır çanta varsa ve tecrübeli iseniz, sırtınıza binen yükü azaltmak, kollardan aşağıya vermek için gerekli ve yararlıdır. Ama tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın 

 • İlkyardım: Rehberimizde ilkyardım çantası olacak. Sürekli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayın. 

 • Bilmemiz gereken bir sağlık sorunu veya alerji olduğunuz her han gibi bir şey varsa lütfen bizimle paylaşın!!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/lat68sturizmcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107