Latmos Keşif Turu

Latmos (Beşparmak) dağını 2 güne sığdırmak mümkün değil ama Latmos coğrafyası keşif turumuzda Latmosun en güzel rotalarında yürüyüp binlerce yıllık tarihini ve muhteşem doğasıyla tanışacağız. 

1.Gün:

Kapıkırı köyü – Herakleia antik kenti – Şehir surları – İkiz adalar – Bafa gölü tekne turu

Saat 10:00’da Kapıkırı Köyünde Agora Pansiyonda buluşuyoruz. Kahvaltı ve tanışma sonrasında,  Kapıkırı köyü ile iç içe konumda olan antik Herakleia kalıntıları arasında başlayan yürüyüşümüz, antik kentin Akropolüne doğru ilerliyor ve sonrasında Herakleia şehir surları üzerinden antik karia yolunu (kral yolu) kullanarak göl kıyısında ulaşıyoruz. Göl kıyısında muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyerek İkiz adalarda bizi bekleyen balıkçı sandalıyla buluşuyoruz. İsteyen katılımcılar gölde yüzebilir. Gölde bulunan 5 adadan 4’ünü ziyaret edip Kapıkırı köyüne dönüş. 

Halen enerjisi kalanlar ile Athena tapınağından gün batımını izliyoruz. 

Yürüyüş 4 saat

Akşam yemeği ve konaklama Agora Pansiyonda. 

2.Gün:

Karahayıt Köyü, Kerdemlik kaya resmi, Yediler manastırı, Kapıkırı Köyü. 

Sabah Kahvaltı sonrasında bizi bekleyen aracımız ile Karahayıt köyüne kısa bir transfer.

Köy merkezinde başlayan yürüyüşümüz, Latmos’un ilginç kaya oluşumları ve muhteşem manzaraları eşliğinde başlayan parkurumuz bizi Kerdemlik kaya resmine ulaştırıyor.

200milyon yıllık Gnays kayaçları arasına gizlenmiş 8500 yıllık Neolitik kaya resmini gördükten sonra muhteşem bir göl manzarası eşliğinde piknik ve manzara molası veriyoruz. Mola sonrasında bol manzaralı bir patikadan Yediler manastırına ulaşıyoruz.

Bizans dönemine ait Yediler manastırı yakınındaki Şapeli ve manastırı ziyaret ettikten sonra, Latmos dağının ilginç kaya oluşumları arasından antik Latmos Kentine doğru ilerliyoruz. Yolumuz üzerinde geç Hristiyanlık dönemina ait Pantokrator freskini ziyaret ettikten sonra yürüyüşümüzü pansiyonumuzun bahçesinde sonlandırıyoruz.  16:30 – 17:00 arası vedalaşma.  

Yürüyüş 4 saat

Tur Tarihleri:

Size uygun tarihler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

*Havalimanı transferi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

* Kesin rezervasyon için tur ücretinin %20’si ön ödeme olarak talep edilmekte, kalan ödeme ise tur başlangıç tarihinden 1 hafta önce kalan bakiye Banka havalesi / Eft / K.K ödemesi olarak gerçekleştirebilirsiniz. 

*Turumuz min. 2 mak. 15 katılımcıya açıktır. Size uygun tarihler için lütfen ofisimizle iletişime geçi.

Fiyat 2 kişilik oda da Kişi başı: 3,400 ₺   

3 kişilik oda da kişi başı 3.100₺             

* Kesin rezervasyon için tur ücretinin %20’si ön ödeme olarak talep edilmekte, kalan ödeme ise tur başlangıç tarihinden 1 hafta önce kalan bakiye Banka havalesi / Eft / K.K ödemesi olarak gerçekleştirebilirsiniz.     

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •   1 gece Agora Pansiyonda Y/P konaklama (oda-kahvaltı-akşam yemeği)

 •   Tüm ara transferler

 •   2 gün boyunca rehberlik hizmeti

 •   Yürüyüşlerde alınan piknikler

 •    Bafa gölünde tekne turu
 •   Tüm sıcak içecekler

 •   Ören yeri giriş ücretleri

 •   Zorunlu TÜRSAB seyahat sigortası

** Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!**

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar

 • Türkiye’nin her yerinden Kapıkırı köyüne ulaşım

Aklınızda Bulunsun!

 • Turumuz bir ‘dağ tırmanışı’ turu DEĞİLDİR. Daha önce doğada yürüyüş deneyimi olan herkesin katılabileceği bir tur konseptidir.

 • Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. 

 • Yağmurluk: Yağmurdan koruyucu ve terinizi dışarı atabilen kumaşlı (Gore-Tex ve benzer markalar) bir mont en konforlusudur. Pahalıdır ama uzun yıllar giyebilirsiniz. Panço vari yağmurluklar su geçirmez ama yürüyüşte terletir ve içerden ıslanırsınız.  

 • Baş: Güneşten koruyucu, güneş gözlüğü ve şapka ya da UV korumalı kumaşlardan üretilmiş aksesuarlar olmazsa olmazlardandır.

 • Polar: Serin havalarda sizi soğuktan koruyan, hafif az yer kaplayan ve yine çabuk kuruyan bir malzeme olan polar, daha konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaktır.

 • Alt: Islandığında çabuk kuruyan yürüyüş için tasarlanmış pantolonları tercih etmelisiniz. Şort olabilenleri daha iyi olur. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.

 • Küçük sırt çantası:Yürüyüş esnasında polar, matara, krem,mayo,şort gibi kıyafet ve malzemelerinizi koyacağınız en az 25 LT kapasiteli sırt çantası. Jansport marka benzeri şehir çantaları ile gelinmesi bel ağrısına neden olabilir

 • Matara: Pet şişeyi sağlık açısından önermiyoruz ama ilk yürüyüşçüler için en ideali bu. 50 cc lik metal matara da alabilirsiniz.

 • Tozluk: Yağmurda çamuru, toprak yolda tozu, karda karı, sahilde kumu botunuz’un içinden uzak tutar. Pahalılarından almanıza kısa vadede gerek yoktur.

 • Baton: Baton kullanmak tecrübe ister. Yürüyüşlerde sırtınızda ağır çanta varsa ve tecrübeli iseniz, sırtınıza binen yükü azaltmak, kollardan aşağıya vermek için gerekli ve yararlıdır. Ama tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın 

 • İlkyardım: Rehberimizde ilkyardım çantası olacak. Sürekli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayın. 

 • Bilmemiz gereken bir sağlık sorunu veya alerji olduğunuz her han gibi bir şey varsa lütfen bizimle paylaşın!!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/lat68sturizmcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221