Karia Orkideleri

Şehrin kalabalık sokaklarından ve griliğinden sıkıldıysanız sizi rengarenk çiçeklerin süslediği doğaya davet ediyoruz. Bafa gölü ekosisteminde yetişen doğal orkideleri ve endemik bitkileri, konusunda uzman rehberimizle keşfetmeye gidiyoruz.

Program

1.Gün

    Kapıkırı Köyü, Agora pansiyonda saat 10:00’da buluşuyoruz. Tanışma ve odalarımızı yerleştikten sonra araç ile Bafa gölünün kuzey yakasına Pınarcık köyüne transfer. Antik dönemde Milet antikkenti ve Apollon tapınağının mermer ocaklarının bulunduğu bölgede asırlık zeytin ağaçları altında bitki bilimci Yar.Doc. Cenk Durmuşkahya eşliğinde Bafa gölü ekosisteminde yetişen bitkileri ve orkideleri keşfetmeye çıkıyoruz. Düz patikalar yerine arazi içerisinde gelişi güzel yürüyoruz. Öğle yemeği için güzel bir tepede Bafa gölü ve Latmos (Beşparmak) dağının manzarası eşliğinde piknik yapıyoruz. Peynir, Zeytin, Domates, Salatalık, Helva

Yemek sonrasında Cenk hoca eşliğinde antik mermer ocakları arasına gizlenmiş orkideleri ve endemik bitki türlerini aramaya incelemeye devam ediyoruz. 

Günü Pınarcık köyü içerisinde köy kahvesinde sonlandırıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile konaklama yapacağımız Kapıkırı köyüne transfer. Odalarımızı yerleştikten sonra halen enerjisi kalan katılımcılarla gün batımını izlemek için Athena tapınağına çıkıyoruz. Tapınaktan Bafa gölünün ve Latmos (Beşparmak) dağının panoramik manzarası ve kırmızı şarap eşliğinde gün batımını izliyoruz. 

Akşam yemeği için pansiyonumuz Agoraya dönüyoruz. 

Bizi akşam yemeği menüsünde; 2 çeşit aperatif, anne tarifi çorba , 3 çeşit mevsim sebzesi, salata, enginarlı dana güveç, tatlı. 

Yemek sonrası şömine başında endemik bitkiler ve orkidelerin büyük düşmanı yabani orkideler den elde edilen salepçilik üzerine sohbet. Gecenin sonunda halen enerjisi kalanlarla Endymion sunağına kısa bir yürüyüş, çoban Endymion ve ay tanrıçası Selenenin mitolojik hikayesine dinleyip gökyüzündeki yıldızların keyfini çıkartacağız.

2.Gün

Kahvaltı sonrasında Rehberimiz ve uzman uzman danışmanımız eşliğinde göl kıyısından antik Latmos kentine doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde, karşılaştığımız bitki türleri hakkında uzmanımızdan bilgiler alarak devam ediyoruz. Latmos antik kenti kalıntıları ve antik Latmos (Beşparmak) dağının muhteşem kaya oluşumları eşliğinde Bafa gölü manzaralarının da bol bol keyfini çıkartıyoruz. Antik latmos kenti içerisinde yer alan Bizans dönemine ait Pantokrator freskini de gördükten sonra konaklama yaptığımız agora pansiyona dönüş yapıyoruz. Öğle yemeği molası ve sonrasında bitki bilim uzmanı Yar. Doc. Dr Cenk Durmuşkahya bize şifacı bitkiler ve doğru bilinen yanlışlar konusunda bir sunum yapıyor. 

Saat 16:00’da vedalaşıyoruz.

Tur Tarihi:

09 – 11 Nisan 2021

Fiyat 2 kişilik odada Kişi başı: 2.495 TL

Tek kişilik oda farkı 300 TL

*Min-Max Kişi Sayısı : 4 – 12

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •   2 gece Y/P konaklama 
 •   Tüm ara transferler
 •   Rehberlik hizmeti
 •   Akademisyen danışman
 •   Öğle yemekleri 
 •   Tüm sıcak içecekler
 •   Ören yeri giriş ücretleri

** Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!**​

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Türkiye’nin her yerinden ulaşım

Aklınızda Bulunsun!

 • Turumuz bir ‘dağ tırmanışı’ turu DEĞİLDİR. Daha önce doğada yürüyüş deneyimi olan herkesin katılabileceği bir tur konseptidir.

 • Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. 

 • Yağmurluk: Yağmurdan koruyucu ve terinizi dışarı atabilen kumaşlı (Gore-Tex ve benzer markalar) bir mont en konforlusudur. Pahalıdır ama uzun yıllar giyebilirsiniz. Panço vari yağmurluklar su geçirmez ama yürüyüşte terletir ve içerden ıslanırsınız.  

 • Baş: Güneşten koruyucu, güneş gözlüğü ve şapka ya da UV korumalı kumaşlardan üretilmiş aksesuarlar olmazsa olmazlardandır.

 • Polar: Serin havalarda sizi soğuktan koruyan, hafif az yer kaplayan ve yine çabuk kuruyan bir malzeme olan polar, daha konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaktır.

 • Alt: Islandığında çabuk kuruyan yürüyüş için tasarlanmış pantolonları tercih etmelisiniz. Şort olabilenleri daha iyi olur. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.

 • Küçük sırt çantası:Yürüyüş esnasında polar, matara, krem,mayo,şort gibi kıyafet ve malzemelerinizi koyacağınız en az 25 LT kapasiteli sırt çantası. Jansport marka benzeri şehir çantaları ile gelinmesi bel ağrısına neden olabilir

 • Matara: Pet şişeyi sağlık açısından önermiyoruz ama ilk yürüyüşçüler için en ideali bu. 50 cc lik metal matara da alabilirsiniz.

 • Tozluk: Yağmurda çamuru, toprak yolda tozu, karda karı, sahilde kumu botunuz’un içinden uzak tutar. Pahalılarından almanıza kısa vadede gerek yoktur.

 • Baton:Baton kullanmak tecrübe ister. Yürüyüşlerde sırtınızda ağır çanta varsa ve tecrübeli iseniz, sırtınıza binen yükü azaltmak, kollardan aşağıya vermek için gerekli ve yararlıdır. Ama tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın 

 • İlkyardım: Rehberimizde ilkyardım çantası olacak. Sürekli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayın. 

 • Bilmemiz gereken bir sağlık sorunu veya alerji olduğunuz her han gibi bir şey varsa lütfen bizimle paylaşın!!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/lat68sturizmcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757