Herakles’e adanmış topraklarda Herakleia antik kentinde muhteşem manzaralar eşliğinde Bafa gölünü ve Latmos dağının muhteşem manzaralarını keşfedeceğimiz keyifli bir yolculuğa davetlisiniz. 

Tur Programı

Sabah saat 09:00 – 09:30 aras ofisimizde buluşuyoruz. Kahvelerimizi içerken program hakkında kısa bir bilgilendirme ardından, Kapıkırı köyü ile içi içe olan Herakleia antik kentinin Agorasında başlayan yürüyüşümüz, Athena tapınağı, Bouleuterion, Tiyatro ve Şehir Surlarından devam edip Akropolis’e doğru devam ediyor. Muhteşem bir manzaraya sahip olan Akropolis’de kısa bir mola ardından kral yolunda taş döşeme antik yollardan Bafa gölü kıyısına iniyoruz. Yürüyüşümüzün bundan sonrası Bafa gölü kıyısı boyunca devam ediyor. Mevsimine göre parkurun bu bölümünde bize Flamingolar ve pelikanlarda eşlik ediyor. İkiz adalara ulaştığımızda burada bizi balıkçı sandalları bekliyor. Göldeki diğer adaları keşfe çıkmadan önce piknik yapıp ikiz adalardaki manastırı keşfe çıkıyoruz. Sonrasında sırasıyla Menet adası, Kargıasar adasını ziyaret edip Kapıkırı köyünde tekne gezimiz son buluyor. (Yüzmek isteyenler mayolarını yanlarına almayı ihmal temesinler.) 

Bizi bekleyen aracımızla göl kıyısından ofisimize transfer ve ardından vedalaşma. 

Aklınızda Bulunsun!

 • Turumuz bir ‘dağ tırmanışı’ turu DEĞİLDİR. Daha önce doğada yürüyüş deneyimi olan herkesin katılabileceği bir tur konseptidir.

 • Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. 

 • Yağmurluk: Yağmurdan koruyucu ve terinizi dışarı atabilen kumaşlı (Gore-Tex ve benzer markalar) bir mont en konforlusudur. Pahalıdır ama uzun yıllar giyebilirsiniz. Panço vari yağmurluklar su geçirmez ama yürüyüşte terletir ve içerden ıslanırsınız.  

 • Baş: Güneşten koruyucu, güneş gözlüğü ve şapka ya da UV korumalı kumaşlardan üretilmiş aksesuarlar olmazsa olmazlardandır.

 • Polar: Serin havalarda sizi soğuktan koruyan, hafif az yer kaplayan ve yine çabuk kuruyan bir malzeme olan polar, daha konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaktır.

 • Alt: Islandığında çabuk kuruyan yürüyüş için tasarlanmış pantolonları tercih etmelisiniz. Şort olabilenleri daha iyi olur. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.

 • Küçük sırt çantası:Yürüyüş esnasında polar, matara, krem,mayo,şort gibi kıyafet ve malzemelerinizi koyacağınız en az 25 LT kapasiteli sırt çantası. Jansport marka benzeri şehir çantaları ile gelinmesi bel ağrısına neden olabilir

 • Matara: Pet şişeyi sağlık açısından önermiyoruz ama ilk yürüyüşçüler için en ideali bu. 50 cc lik metal matara da alabilirsiniz.

 • Tozluk: Yağmurda çamuru, toprak yolda tozu, karda karı, sahilde kumu botunuz’un içinden uzak tutar. Pahalılarından almanıza kısa vadede gerek yoktur.

 • Baton:Baton kullanmak tecrübe ister. Yürüyüşlerde sırtınızda ağır çanta varsa ve tecrübeli iseniz, sırtınıza binen yükü azaltmak, kollardan aşağıya vermek için gerekli ve yararlıdır. Ama tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın 

 • İlkyardım: Rehberimizde ilkyardım çantası olacak. Sürekli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayın. 

 • Bilmemiz gereken bir sağlık sorunu veya alerji olduğunuz her han gibi bir şey varsa lütfen bizimle paylaşın!!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/lat68sturizmcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221