Karia Yolunda Doğa Tarih ve Yürüyüş
19 – 21 Mayıs 2023

Bilindik tatil beldelerinin hemen arka bahçesinde, gizemli tarihi ve muhteşem doğası ile Latmos dağı sizi çağırıyor. Karia yolunun en güzel etaplarından olan iç Karia’da, Bafa gölünün kıyısında Neolitik kaya resimlerini, Karia kentlerini ve Bizans manastırlarını, fresklerini ve Yörük köyleri keşfedeceğimiz keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz. 

Tur Programı

1.Gün

    Kapıkırı Köyü – Herakleia antik kenti – Latmos antik kenti 

  ​Sabah saat 10:00’da Kapıkırı köyünde konaklama yapacağımız Agora Pansiyonda buluşuyoruz. Tanışma ve kısa bir bilgilendirme sonrasında pansiyonumuzun bahçesinden  öncelikle Herakleia antik kentinin kalıntılarını keşfederek Karia yolunun en güzel manzaralarına sahip yürüyüş parkurumuzdan antik Latmos kentine doğru yürüyüşe başlıyoruz. Yürüyüşümüz boyunca Latmos dağının heybetli kayaları ve Bafa gölünün muhteşem manzaraları bize eşlik ediyor. Latmos antik kenti İ.Ö. 300’lerde Herakleia antik kentine taşındığı için maalesef geriye çok fazla bir şey kalmamış ancak Bizans döneminde yerleşim görmeye devam etmiş. Latmos antik kenti içerisinde yer alan  Christos ve Pantokrator fresklerini ziyaret edip yine antik kent çerisinde yer alan  Endymion mezarını da ziyaret ettikten sonra pansiyonumuza yine bol manzaralı bir parkurdan asırlık zeytin ağaçları altında yürüyerek dönüyoruz.  

Yürüyüş: 4 saat 8 km 

Akşam konaklama ve akşam yemeği Kapıkırı Köyünde (Bafa Gölü) Agora  Pansiyonda. 

2.Gün 

    Anadolu geçitti – Çörlen asarı –  Bağarcık köyü – Zeus tapınağı – Bağarcık üst yerleşkesi

    Kahvaltı sonrasında bizi bekleyen aracımız ile Anadolu geçitti ne kısa bir transfer. Latmos’un 500 milyon yıllık ilginç kaya oluşumları ve asırlık çam ağaçları arasında muhteşem manzaralar eşliğinde yürüyüşümüz başlıyor. İlk durağımız orta çağ dönemine ait Çörlen asarı ziyaret ediyoruz. Çörlen asar içerisinde Latmos’un muhteşem manzaraları eşliğinde filtre kahve molası. Mola sonrasında Bağarcık köyüne doğru yürüyüşümüz devam ediyor. Ayşe abla ve İsmail abinin evinde öğle yemeği için misafir olacağız. Yöresel lezzetleri tattıktan sonra odun ateşinde demlenmiş çayımızı içip günün geri kalanında Zeus tapınağı ve Bağarcık üst yerleşkeyi keşfedip yürüyüşümüzü Bağarcık köyünde bizi bekleyen aracımıza dönüyoruz ve Pansiyon’a transfer.  

Yürüyüş: 5 saat 8 km

Öğle yemeği Bağarcık köyünde Ayşe ablada ve yürüyüşte filtre kahve ikramı. 

Akşam yemeği öncesinde Athena tapınağında gün batımına çıkıyoruz. Gün batımında şaraplar bizim ikramımız. 

Akşam konaklama ve akşam yemeği Kapıkırı Köyünde  Agora  Pansiyonda. 

3.Gün 

    Akropolis – Kral yolu – İkiz adalar – Bafa gölünde tekne turu 

    Sabah Kahvaltı sonrası Pansiyonun bahçesinden Herakleia antik kentin akropolisine doğru yürüyüşümüz başlıyor. Bu gün yine bizi Latmos dağının ve Bafa gölünün muhteşem manzaraları bize eşlik ediyor. Akropolü çevreleyen Herakleia antik kentinin Helenistik dönem kent surlarını da keşfettikten sonra iç Karia kentlerine açılan kral yolu üzerinde Bafa gölü kıyısına iniyoruz. Göl kıyısından ikiz adalara doğru yürüyüşümüz devam ediyor. İkiz adalarda öğle yemeği için mola veriyoruz. Mola sonrasında bizi bekleyen balıkçı sandallarıyla Menet adası ve Kargı asarı adalarını ziyaret edip Kapıkırı köyüne dönüş yapıyoruz. Saat 16:00 – 16:30 sonrasında vedalaşma. 

Yürüyüş: 5 saat 6 km 

Öğle yemeği piknik. Yürüyüşte filtre kahve ikramı 

Akşam konaklama ve akşam yemeği Kapıkırı Köyünde  Agora  Pansiyonda. 

Tur Tarihleri:

19 – 21 Mayıs 2023

Fiyat 2 kişilik odada Kişi başı: 4.830 ₺

Tek kişilik oda farkı 400 TL

3 kişilik oda da kişi başı: 4.350₺

*Havalimanı transferi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

* Kesin rezervasyon için tur ücretinin %20’si ön ödeme olarak talep edilmekte, kalan ödeme ise tur başlangıç tarihinden 1 hafta önce kalan bakiye Banka havalesi / Eft / K.K ödemesi olarak gerçekleştirebilirsiniz. 

*Turumuz min. 6 mak. 15 katılımcıya açıktır. Size uygun tarihler için lütfen ofisimizle iletişime geçi.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • 2 gece Agora Pansiyonda Y/P konaklama (oda-kahvaltı-akşam yemeği)
 • Tüm ara transferler
 • Rehberlik hizmeti
 • Yürüyüşlerde alınan piknikler
 • Tüm sıcak içecekler
 • Bafa gölünde tekne turu
 • Zorunlu TÜRSAB sigortası 
 • Ören yeri giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Türkiye’nin her yerinden ulaşım

** Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!**

Aklınızda Bulunsun!

 • Turumuz bir ‘dağ tırmanışı’ turu DEĞİLDİR. Daha önce doğada yürüyüş deneyimi olan herkesin katılabileceği bir tur konseptidir.

 • Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. 

 • Yağmurluk: Yağmurdan koruyucu ve terinizi dışarı atabilen kumaşlı (Gore-Tex ve benzer markalar) bir mont en konforlusudur. Pahalıdır ama uzun yıllar giyebilirsiniz. Panço vari yağmurluklar su geçirmez ama yürüyüşte terletir ve içerden ıslanırsınız.  

 • Baş: Güneşten koruyucu, güneş gözlüğü ve şapka ya da UV korumalı kumaşlardan üretilmiş aksesuarlar olmazsa olmazlardandır.

 • Polar: Serin havalarda sizi soğuktan koruyan, hafif az yer kaplayan ve yine çabuk kuruyan bir malzeme olan polar, daha konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaktır.

 • Alt: Islandığında çabuk kuruyan yürüyüş için tasarlanmış pantolonları tercih etmelisiniz. Şort olabilenleri daha iyi olur. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.

 • Küçük sırt çantası:Yürüyüş esnasında polar, matara, krem,mayo,şort gibi kıyafet ve malzemelerinizi koyacağınız en az 25 LT kapasiteli sırt çantası. Jansport marka benzeri şehir çantaları ile gelinmesi bel ağrısına neden olabilir

 • Matara: Pet şişeyi sağlık açısından önermiyoruz ama ilk yürüyüşçüler için en ideali bu. 50 cc lik metal matara da alabilirsiniz.

 • Tozluk: Yağmurda çamuru, toprak yolda tozu, karda karı, sahilde kumu botunuz’un içinden uzak tutar. Pahalılarından almanıza kısa vadede gerek yoktur.

 • Baton: Baton kullanmak tecrübe ister. Yürüyüşlerde sırtınızda ağır çanta varsa ve tecrübeli iseniz, sırtınıza binen yükü azaltmak, kollardan aşağıya vermek için gerekli ve yararlıdır. Ama tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın 

 • İlkyardım: Rehberimizde ilkyardım çantası olacak. Sürekli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayın. 

 • Bilmemiz gereken bir sağlık sorunu veya alerji olduğunuz her han gibi bir şey varsa lütfen bizimle paylaşın!!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/lat68sturizmcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 5221