Dağlardan Deniz Kıyısına Karia Yolu

2 gece 3 günlük bu programda Karia uygarlığının en önemli kutsal alanlarından biri olan Labranda (Labraunda) kutsal alanından başlayıp bizi kıyı egeye götürecek. Bilindik tatil beldelerinin hemen arka bahçesinde doğa, tarih ve yerel yaşamla iç içe bir tatil sizi bekliyor. Türkiye’nin en uzun yürüyüş rotası olan Karia yolu Türkiye’nin en el değmemiş bölgelerinde, dağlardan deniz kıyısına 850 km boyunca antik kentleri ve köyleri geçerek gezginleri tarihte yolculuğa çıkartıyor.

Tur Programı

1. Gün :

Labranda  – Milas – Çökertme

    Sabah Milas&Bodrum havalimanında saat 10:00’dA bizi bekleyen rehberimiz ve kaptanımızla buluştuktan sonra kısa bir transfer ile Labranda (Labraunda) kutsal alanına transfer. Karia bölgesinin en önemli dini merkezlerinden biri olan Labranda yapay teraslar üzerine kurulmuş bir tapınma alanıydı. Çam ağaçları altında muhteşem bir vadi manzarasına sahip kutsal alanını gezdikten sonra, kutsal alan içerisinde yaşamını halen sürdüren Gülsüm abla ve Ali ağabeyin misafiri oluyoruz öğle yemeğinde. Yemek sonrasında Labranda kutsal alanından Kargıcak köyüne doğru 3 saatlik keyifli bir yürüyüşümüz var. Yokuş aşağıya bazen antik taş döşeme yollardan bazen küçük patikalardan, Kargıcak köyüne ulaşıyoruz. Yürüyüş sonrasında, aracımızla deniz kıyısına doğru yola çıkıyoruz. Türkülere konu olan Çökertme koyunda konaklama yapacağımız butik otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği öncesi kısa bir dinlenme molası. 

     Konaklama ve Akşam Yemeği Çökertme Butik Otel Yürüyüş 9 km 

2.Gün :

Bozalan – Çakıllıyalı                       

    Kısa bir transfer bizi Gökova körfezine yukarıdan bakan konumuyla Bozalan köyüne gidiyoruz. Buradan başlayan yürüyüşümüz toprak yolları ve patikaları takip ederek Gökbel köyüne ulaşıyor. Kahvede vereceğimiz bir çay ve yemek molasının ardından tekrar yürüyüşe başlıyoruz. Köyün içinden geçen rota Gökova manzaraları eşliğinde Mazı köyünün sahillerine ulaşıyor. Hurma, İnceyalı koylarını geçtikten sonra rotamız sahil kenarındaki Çakıllıyalı koyunda son buluyor. Bol deniz manzaraları eşliğinde giden, çoğunluğu inişli olan rota Ege’nin gizli koylarını görmemizi sağlayacak. Bu akşam deniz kenarında küçük bir aile işletmesi olan Ege Pansiyonda konaklıyoruz. 

    Konaklama ve Akşam Yemeği Ege Pansiyon  Yürüyüş 14 km 

3.Gün:

Çakıllıyalı – Kisebükü

    Direk pansiyonumuzdan başlayan yürüyüşümüz sadece yürüyerek ulaşılan bir çok koydan geçtikten sonra Kisebükü koyunda son buluyor. Tamamıyla patikalardan oluşan bu parkur tatilin de en etkileyici kısımlardan biri olacak. Bol Gökova körfezi manzaralarının olduğu bu parkur da çok zorlayıcı olmayan çıkışların olduğunu da belirtmekte fayda var. Yürüşümüz bizans harabelerinin de bulunduğu, pırılpırıl sulara sahip Kisebükü koyunda son buluyor. Uzun bir yüzme molasının ardından aracımız ile 1 saat mesafedeki Bodrum havalimanına transfer.

   Yürüyüş 9 km ​

Tur Tarihleri:

23 – 2 5 Nisan 2021

Fiyat 2 kişilik odada Kişi başı: 2.520 ₺

Tek kişilik oda farkı 300 ₺

*Turumuz Min. 8 –  Max. 12 katılımcıya açıktır.*

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •   2 gece Y/P konaklama 
 •   Tüm ara transferler
 •   Rehberlik hizmeti
 •   Yürüyüşlerde alınan piknikler
 •   Tüm sıcak içecekler
 •   Ören yeri giriş ücretleri

** Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!**​

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Türkiye’nin her yerinden ulaşım
 • 1 öğle yemeği 

Aklınızda Bulunsun!

 • Turumuz bir ‘dağ tırmanışı’ turu DEĞİLDİR. Daha önce doğada yürüyüş deneyimi olan herkesin katılabileceği bir tur konseptidir.

 • Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. 

 • Yağmurluk: Yağmurdan koruyucu ve terinizi dışarı atabilen kumaşlı (Gore-Tex ve benzer markalar) bir mont en konforlusudur. Pahalıdır ama uzun yıllar giyebilirsiniz. Panço vari yağmurluklar su geçirmez ama yürüyüşte terletir ve içerden ıslanırsınız.  

 • Baş: Güneşten koruyucu, güneş gözlüğü ve şapka ya da UV korumalı kumaşlardan üretilmiş aksesuarlar olmazsa olmazlardandır.

 • Polar: Serin havalarda sizi soğuktan koruyan, hafif az yer kaplayan ve yine çabuk kuruyan bir malzeme olan polar, daha konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaktır.

 • Alt: Islandığında çabuk kuruyan yürüyüş için tasarlanmış pantolonları tercih etmelisiniz. Şort olabilenleri daha iyi olur. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.

 • Küçük sırt çantası:Yürüyüş esnasında polar, matara, krem,mayo,şort gibi kıyafet ve malzemelerinizi koyacağınız en az 25 LT kapasiteli sırt çantası. Jansport marka benzeri şehir çantaları ile gelinmesi bel ağrısına neden olabilir

 • Matara: Pet şişeyi sağlık açısından önermiyoruz ama ilk yürüyüşçüler için en ideali bu. 50 cc lik metal matara da alabilirsiniz.

 • Tozluk: Yağmurda çamuru, toprak yolda tozu, karda karı, sahilde kumu botunuz’un içinden uzak tutar. Pahalılarından almanıza kısa vadede gerek yoktur.

 • Baton:Baton kullanmak tecrübe ister. Yürüyüşlerde sırtınızda ağır çanta varsa ve tecrübeli iseniz, sırtınıza binen yükü azaltmak, kollardan aşağıya vermek için gerekli ve yararlıdır. Ama tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın 

 • İlkyardım: Rehberimizde ilkyardım çantası olacak. Sürekli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayın. 

 • Bilmemiz gereken bir sağlık sorunu veya alerji olduğunuz her han gibi bir şey varsa lütfen bizimle paylaşın!!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/lat68sturizmcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107