Bafa’da Yoga ve Trekking 

Yoga eğitmenimiz Duygu Ak ile Bafa Gölünün kuzey yakasında Heraklese adanmış topraklarda,  sonbahar havası eşliğinde ilginç kaya oluşumları arasına gizlenmiş Neolitik kaya resimlerini, Bizans manastırlarını keşfettiğimiz, muhteşem manzaralarda doğa yürüyüşlerini Yoga ile harmanladığımız keyifli bir yolculuğa çıkıyoruz.

Tur Programı

1. Gün :

Kapıkırı köyü – Athena Tapınağı

Saat 17:00 – 18:00’da konaklama yapacağımız Agora Pansiyonda Buluşuyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra gün batımı için Athena Tapınağına çıkıyoruz. Şaraplar bizden

Gün batımı sonrasında akşam yemeği için Pansiyon’a dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Agora Pansiyon’da.

2. Gün :

Karahayıt köyü -Kerdemlik Neolitik Kaya Resmi -Yediler Manastırı – Latmos Limanı.   

Güne erken başlıyoruz eğitmenimiz Duygu AK eşliğinde 08:00 – 09:30 arası Yoga çalışması ve ardından kahvaltı.

Kahvaltı sonrasında kısa bir araç transferi ile yürüyüşümüzün başlayacağı Karahayıt köyüne ulaşıyoruz.

Bu gün Karahayıt köyünden Gölyaka Köyüne doğru yürüyeceğiz. Yürüyüşümüz Latmos (Beşparmak) Dağının ilginç kaya oluşumları arasında ve zeytin ağaçları altında başlıyor. Kimi zaman antik taş döşeme yollardan kimi zaman patikalardan yürüyüp Kerdemlik Neolitik kaya resmine ulaşıyoruz. M.Ö 5.bin ile 6 bin’in ilk yarısına tarihlendirilen kaya  resimleri iyi korunmuş olmaları dolayısı ile Türkiye’nin en önemli arkeolojik alanlarından biri. Kısa bir yürüyüş ile bu sefer Bizans dönemine ait Yediler Manastırını ulaşıyoruz.  Beşparmak dağlarının gizemli coğrafyası üzerinde saklanmış olan manastırdan muhteşem göl manzarası görülebilir. Manastır yakınlarında bulunan freskleri  gördükten sonra antik Latmos limanına doğru bol manzaralı bir yürüyüş.

Kısa bir dinlenme molası sonrasında eğitmenimiz Duygu Ak eşliğinde Yoga çalışması

Akşam yemek sonrasında halen enerjisi kalan katılımcılar ile Endymion sunağına gidiyoruz. Hem gök yüzündeki yıldızları izliyor hem de Endymion ve Selenenin hikâyesini dinliyoruz. ,

   Yürüyüş: 5 saat – 12 km 

   Öğle yemeği piknik. – Akşam yemeği Agora Pansiyon’da

3.Gün 

Surat kaya Hitit Hiyeroglifi – Bağarcık Köyü – Zeus Tapınağı

Sabah saat 08:00 – 09:30 arası eğitmenimiz Duygu Ak eşliğinde yoga çalışması ve sonrasında kahvaltı. Kahvaltı bizi bekleyen aracımız ile Sakarkaya köyü yakınlarındaki Anadolu geçidine transfer. Anadolu geçidinde başlayan yürüyüşümüz asırlık fıstık ve kızılçam ağaçları altında Latmos’un muhteşem manzaraları altında ilerliyor. 2005 yılında Arkeoloji dünyası için önemli bir keşif olan Surat kaya Hitit hiyeroglifini gördükten sonra aracımıza dönüş yolculuğumuz başlıyor. Aracımızla buluştuktan sonra Bağarcık köyünde Ayşe ve İsmail Akarsu çiftinin köy evinde öğle yemeği için misafir oluyoruz. Yemek sonrasında çaylarımızı içip köy içersinden muhteşem bir manzara eşliğinde Zeus tapınağına yürüyoruz. Tapınak sonrası Bağarcık köyünde bizi bekleyen aracımız ile buluşup Pansiyon’a dönüş. Pansiyona ulaştıktan sonra kısa bir mola.

Saat 18:00 –  19:30 arası eğitmenimiz Duygu Ak eşliğinde Yoga çalışması

Akşam yemeği ve sonrasında serbest zaman.

  Yürüyüş: 4 saat  –  9 km

4.Gün 

Herakleia antik kenti – Latmos antik kenti – Pantokrator freski

Sabah saat 08:00 – 09:30 arası eğitmenimiz Duygu Ak eşliğinde yoga çalışması ve sonrasında kahvaltı. Kahvaltı sonrasında pansiyonumuz bahçesinde başlayan yürüyüşümüz Herakleia antik kenti kalıntıları arasından antik Latmos’a doğru muhteşem manzaralar ve ilginç kaya oluşumları arasında ilerliyor. Latmos antik kenti içerisinde yer alan Pantokrator freskine ve antik kenti ziyaret ettikten sonra pansiyonumuza dönüş. Öğle yemeğinde bu gün Milas tepsi böreği, ayran ve ev yapımı turşu var.

Öğle yemeği sonrasında 16.00 -16.30’da vedalaşma.

Tur Tarihleri:

4 – 7 Kasım 2021

Fiyat 2 kişilik odada Kişi başı: 2.575 ₺

Tek kişilik oda farkı 300 ₺

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •   3 gece Y/P konaklama 
 •   Tüm ara transferler
 •   Rehberlik hizmeti
 •   Programda belirtilen yoga seansları 
 •   Programda belirtilen yürüyüş turları
 •   Yürüyüşlerde alınan piknikler
 •   Ören yeri giriş ücretleri
 •   Zorunlu TÜRSAB seyahat sağlık sigortası
 •   Pansiyon’da Sınırsız çay, kahve
 •   Yemeklerde ve turda alınan sular
 •   Günbatımında şarap ikramı

** Zorunlu TURSAB seyahat sigortası bir sağlık sigortası değildir. Özel sağlık ve tur iptal sigortası için lütfen ofisimiz ile irtibata geçin!**​

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm şahsi harcamalar
 • Türkiye’nin her yerinden ulaşım

Aklınızda Bulunsun!

 • Turumuz bir ‘dağ tırmanışı’ turu DEĞİLDİR. Daha önce doğada yürüyüş deneyimi olan herkesin katılabileceği bir tur konseptidir.

 • Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ve bilekli bot tercih etmelisiniz. 

 • Yağmurluk: Yağmurdan koruyucu ve terinizi dışarı atabilen kumaşlı (Gore-Tex ve benzer markalar) bir mont en konforlusudur. Pahalıdır ama uzun yıllar giyebilirsiniz. Panço vari yağmurluklar su geçirmez ama yürüyüşte terletir ve içerden ıslanırsınız.  

 • Baş: Güneşten koruyucu, güneş gözlüğü ve şapka ya da UV korumalı kumaşlardan üretilmiş aksesuarlar olmazsa olmazlardandır.

 • Polar: Serin havalarda sizi soğuktan koruyan, hafif az yer kaplayan ve yine çabuk kuruyan bir malzeme olan polar, daha konforlu bir şekilde ısınmanızı sağlayacaktır.

 • Alt: Islandığında çabuk kuruyan yürüyüş için tasarlanmış pantolonları tercih etmelisiniz. Şort olabilenleri daha iyi olur. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.

 • Küçük sırt çantası:Yürüyüş esnasında polar, matara, krem,mayo,şort gibi kıyafet ve malzemelerinizi koyacağınız en az 25 LT kapasiteli sırt çantası. Jansport marka benzeri şehir çantaları ile gelinmesi bel ağrısına neden olabilir

 • Matara: Pet şişeyi sağlık açısından önermiyoruz ama ilk yürüyüşçüler için en ideali bu. 50 cc lik metal matara da alabilirsiniz.

 • Tozluk: Yağmurda çamuru, toprak yolda tozu, karda karı, sahilde kumu botunuz’un içinden uzak tutar. Pahalılarından almanıza kısa vadede gerek yoktur.

 • Baton:Baton kullanmak tecrübe ister. Yürüyüşlerde sırtınızda ağır çanta varsa ve tecrübeli iseniz, sırtınıza binen yükü azaltmak, kollardan aşağıya vermek için gerekli ve yararlıdır. Ama tecrübeniz yoksa size yarardan çok zararı dokunur. Bozuk zemin üstünde yürürken ucunu nereye koyacağınızı düşünerek yürümeniz biraz zor. En iyisi bir elinize ağaç dalı alın ya da batonun tekini kullanın 

 • İlkyardım: Rehberimizde ilkyardım çantası olacak. Sürekli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayın. 

 • Bilmemiz gereken bir sağlık sorunu veya alerji olduğunuz her han gibi bir şey varsa lütfen bizimle paylaşın!!


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/lat68sturizmcom/public_html/wp-includes/functions.php on line 5107